1.Leonardia: W parku znajduje się około stu gier. Są tu zarówno gry jedno jak i kilkuosobowe. Proste zasady sprawiają, że nawet najmłodsi nie będą mieć problemu z ich opanowaniem, a rywalizacja i ruch na świeżym powietrzu to powrót do spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi, z dala od wirtualnego świata. Nie znajdziesz tu plastiku i powielanych odlewów. Każda gra została zaprojektowana i wykonana ręcznie w jednym egzemplarzu.
2.Most rozsuwany: Most zwodzony został zastąpiony mostem rozsuwanym. To jedynym most rozsuwany na terenie Polski, dlatego warto poświęcić chwilę z wakacyjnego czasu na jego obejrzenie.
3. Latarnia morska: Wieża latarni wysoka jest na 22 metry, na jej szczycie znajduje się nowoczesny mechanizm, który pokazuje drogę statkom. Latarnia powstała w XIX wieku wraz z budynkiem stacji pilotów. Wieża była wtedy dużo niższa i dopiero kolejne remonty uczyniły z niej pełnoprawną latarnię. Obecnie turyści mogą podziwiać stan z 1927 roku, kiedy to miał miejsce ostatni remont budynku.
4.Festiwal Media i Sztuka: Do tej pory podczas festiwalu w Darłowie gościli: Anna Seniuk, Wojciech Pszoniak, Krystyna Janda, Krzysztof Kowalewski, Danuta Stenka, Stanisław Tym, Robert Więckiewicz, Marian Dziędziel, Jan Nowicki, Marian Opania, Michał Ogórek, Marcin Meller, prof. Jerzy Bralczyk i inni. Dla turystów to duża gratka, gdyż to jedyna w swoim rodzaju okazja, by swobodnie podjeść do osób znanych z kina i telewizji, porozmawiać i zrobić pamiątkowe zdjęcie.
5.Zlot militariów: Na imprezę zjeżdżają miłośnicy i właściciele rozmaitego sprzętu związanego z wojskiem, np. motocykle, ciężarówki, transportery, amfibie, a nawet czołgi. Zlot odbywa się w Darłówku Wschodnim na tzw. patelni (na wschodnim skraju miejscowości, niedaleko plaży). Dla zwiedzających wstęp na zlot jest bezpłatny, ale oczywiście dodatkowe atrakcje (np. przejażdżki) są płatne. Zlot jest imprezą o zasięgu międzynarodowym. Jest to jedne z największych tego typu wydarzeń w Polsce.
6.Rynek, Pomnik Rybaka: Pomnik na Rynku został postawiony ku czci ludzi morza w 1919 roku. Jest to fontanna zaprojektowana przez Wilhelma Grossa i ufundowana przez rodzinę Heptenmacherów. Ratusz położony w centrum miasta, w zachodniej pierzei rynku. Ratusz obecnie o formach późnobarokowych i klasycystycznych. Założony na rzucie wydłużonego prostokąta. Częściowo podpiwniczony, jednopiętrowy, nakryty asymetrycznym czterospadowym dachem mansardowym.
7.Zamek: Pierwotnie gotycki zamek był kolejno rozbudowywany przez swoich gospodarzy. Pierwszy zamek zasadzał się na planie kwadratu z wysoką na 23 metry wieżą obronną. Kolejni gospodarze prowadzili rozbudowy w kierunkach wschodnim i zachodnim, dobudowując skrzydła, pełniące nie tylko obronne funkcje, ale również powiększające przestrzeń życiową powiększającego się dworu książęcego.